Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

- Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony:
https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/