Olimpiady przedmiotowe

W dniach 22 i 23 października 2020 r w odbędę się szkolne etapy ogólnopolskich olimpiad tematycznych związanych z kształceniem zawodowym.

W tych dniach z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi zmierzą się uczniowie klas geodezyjnych, którzy zadeklarowali chęć udziału w XLIII Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Olimpiada organizowana jest w celu: rozszerzenia zakresu i podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w dziedzinie geodezja i kartografia, odkrywania i rozwijania uzdolnień uczniów oraz ich zainteresowań zawodowych, rozwijania umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższych oraz do wykonywania zawodu technika geodety.

Organizatorem Olimpiady jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich

W dniu 23 października do testu przystąpią uczniowie klas ochrony środowiska chcący wykazać się wiedzą podczas XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ochrona i inżynieria środowiska.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Laureaci Olimpiad zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Życzymy wszystkim uczniom POWODZENIA