LICEALIADA - piłka siatkowa dziewcząt
W dniu 22.01.2024 uczennice poszły w ślady kolegów i zakończyły zmagania w tegorocznej licealiadzie na pierwszej rundzie. Momentami nawiązaliśmy walkę z zespołem VI LO, ale to licealistki wygrały oba sety. Później spokojnie wygraliśmy z drużyną ZS PM, a na boisku pojawiły się uczennice pierwszych klas.
Gdybyśmy byli w optymalnej formie (kilka dziewcząt narzekało na biometr) to mogliśmy sprawić niespodziankę.
Skład ZSGDiGW:
Sekiera Z(k), Bonarska K, Steczko N, Studnicka Z, Cybulska U, Shpadaruk A oraz Szymoniak J, Rusinek O, Nowakowska M - trener/opiekun: Piotr Pawłowski

LICEALIADA - piłka siatkowa chłopców
W piątek, reprezentacja Szkoły siatkarzy rozegrała pierwszą fazę LICEALIADY. Niestety, do awansu do kolejnego etapu zabrakło kilku "małych" punktów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i trochę pechowo przegrali za wysoko seta z ZS Elektrycznych. My oraz ZSE pewnie pokonaliśmy III LO i o awansie decydowały "małe punkty" bo z Elektrykiem było 1:1*. Tabela końcowa jest pośród zdjęć.
Z detali siatkarskich, najgorzej funkcjonowała naszym uczniom zagrywka. Jednak jest duża różnica w tym elemencie na małej oraz na dużej hali.
Skład ZSGDiGW:
Łub-Ziomek M(k), Filipowicz M, Zabierowski P, Orlak H, Chmiel M, Adamczyk G, Hanusiak K(L) oraz Kucia K, Kołodziejczyk A, Maj P, Jordanek K. - trener/opiekun Pawłowski P.
*przez problemy czasowe organizatorów system rozgrywek dopuszczał niespotykane w siatkówce remisy

Udany występ tenisistów stołowych.

W Hali Politechniki Krakowskiej, odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Kuba Kwieciński z kl. 5 SG, Maksymilian Olkuśnik z klasy 5SO oraz Mateusz Putaj z klasy 2lb. Po wielu zaciętych pojedynkach i pokonaniu reprezentacji 23 LO, 12LO oraz 44 LO, ostatecznie zajęliśmy 13-16 miejsce. Był to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w turnieju brały udział 44 szkoły średnie z całego Krakowa. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom- świetnego występu.

Licealiada - zawody pływackie

Rozpoczynamy tydzień mocnym akcentem sportowym. W dniu dzisiejszym -13.11.2023r. na basenie KSOS Kurdwanów, nasi uczniowie zanotowali bardzo udany start. Najbliższy zakwalifikowania się do zawodów wojewódzkich był Szymon Zajączkowski - 2lb, który zajął 11 miejsce na 78 startujących. Czas Szymona na dystansie 50 m to 28,05s. W tym samym stylu płynął również Adam Klimowski- 1lb, który zajął 24 miejsce ( czas 29,23s.) Kuba Podelecki- 4la, uplasował się w "górnej połówce" wszystkich zawodników, startujących w stylu motylkowym. Kacper Staniszewski - 2ga, który startował w stylu klasycznym, uplasował się w połowie stawki zawodników, płynących popularną "żabką".
Naszym uczniom, gratulujemy bardzo udanego startu, licząc na jeszcze lepszy występ w przyszłym roku.

Turniej tenisa stołowego

05.04.2023 odbył się coroczny turniej tenisa stołowego.

Wciąż Mistrzem Szkoły w Tenisie Stołowym pozostaje Maksymilian Olkuśnik. Srebro, również jak rok temu, przypadło Szymonowi Zawadzińskiemu a brązowy medal zdobył pierwszoklasista Mateusz Putaj. Pierwszaki wypadli bardzo dobrze bo w finałowej ósemce było ich aż pięciu.

Film z jednego z półfinałów oraz z finału można znaleźć na YT.

Około 50 meczów w nieco ponad 4 godziny udało się sprawnie zorganizować dzięki nauczycielom WF oraz niemałym ilościom sprzętu .

Wyniki: (czołowa 24-ka)

1. Olkuśnik Maksymilian 4SO