Szkolny zespół wokalno-instrumentalny ,,GEO”

Trochę historii:

Założycielem i prowadzącym szkolny zespół muzyczny ,,GEO” jest Marek Płócienniak, nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat muzyki, posiadający wykształcenie muzyczne, grający na kilku instrumentach. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w prowadzeniu szkolnego zespołu.

Początki działalności to lata 80-te. Nie było w szkole sprzętu, próby odbywały się w klasach i w szatni, ale zawsze było dużo chętnych do grania i śpiewania.Każdy, kto miał talent muzyczny i zapał do pracy, mógł ćwiczyć w zespole. Pojawiły się pierwsze sukcesy: zespół często występował na uroczystościach szkolnych, brał udział w przeglądach szkolnych zespołów artystycznych oraz grał podczas występów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstała również żeńska grupa ,,ASHLAR”, która grała punk-rocka i koncertowała w klubach studenckich. Dziewczyny same pisały teksty i tworzyły muzykę z pomocą opiekuna - pana Marka Płóciennika. Nagrały dwie płyty w profesjonalnym studiu w Krakowie. Ze szkolnego studia wywodzi się wielu muzyków, którzy do dziś grają w znanych zespołach: Rafał Paszcz, Maciek Pichliński. Dziewczyny - Agnieszka Czepiec i Paulina Pióro próbowały swych sił w konkursach piosenki ,,Śpiewać każdy może”. Obecnie mają swoje zespoły muzyczne i występują na różnych imprezach..

Aktualności:

Co roku we wrześniu jest nabór nowych członków zespołu. Przesłuchania polegają na badaniu słuchu muzycznego. Trzeba powtórzyć wysokość dźwięku zagranego na klawiszach. Nie trzeba umieć grać. Wszystkiego można nauczyć się od podstaw na zajęciach, które są bezpłatne. Można wybrać śpiew, grę na gitarze, gitarze basowej i na perkusji.

W bieżącym roku zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w godz. 14 – 17. Posiadamy własną salkę muzyczną, nagłośnienie i instrumenty.

Zespół gra covery znanych wykonawców polskich i zagranicznych. Występuje podczas uroczystości szkolnych i zabaw andrzejkowych, tradycją stało się rockowe kolędowanie.

Obecny skład zespołu:

1. Artur Kłapcia - klawisze

2. Tomasz Klimczyk - gitara

3. Jakub Hab - perkusja

4. Wiktor Ryszka -, perkusja

5. Beata Chechelska - bass, perkusja

6. Angelika Grzegórzkiewicz - vocal, gitara

7. Tomasz Dziedzic - perkusja

8. Klaudia Bubak - vocal

9. Małgorzata Kowarska - vocal

10. Jakub Bobula - gitara

11. Mateusz Trzaska – klawisze

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką do naszej szkoły!