Oferta szkoły

W Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska możesz podjąć naukę w jednym z pięciu oferowanych przez szkołą zawodów:

Podczas pięcioletniego cyklu nauczania uczniowie realizują przedmioty ogólnokształcące w zakresie podstawowym oraz w zakresie rozszerzonym, przedmioty kształcenia zawodowego teoretycznie i praktycznie. Proponowane przedmioty w zakresie rozszerzonym uwzględniają zawód, w którym kształci się młodzież, zainteresowania uczniów oraz możliwości organizacyjne szkoły. Od klasy pierwszej proponowanym przedmiotem w zakresie rozszerzonym w zawodzie technik geodeta jest matematyka i język angielski a w zawodach technik logistyk i technik ochrony środowiska, język angielski i geografia.

W trakcie nauki uczniowie przygotowywani są do egzaminu maturalnego oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach, umożliwiających uzyskanie dyplomu technika w wybranym zawodzie. W szkole kształcenie teoretyczne łączone jest z nabywaniem umiejętności praktycznych.
W ramach programu nauczania w technikum realizowane są praktyki zawodowe w specjalistycznych firmach oraz ćwiczenia geodezyjne. Dzięki współpracy szkoły z przedsiębiorstwami oraz wyższymi uczelniami młodzież uczestniczy w wielu spotkaniach z naukowcami i specjalistami branżowymi zapoznając się z nowoczesną technologią prac inżynieryjnych. Pozyskane fundusze unijne pozwalają młodzieży na nabycie nowych kwalifikacji i umiejętności. W ramach projektu "Centra kompetencji zawodowych" organizowane są zajęcia podnoszące umiejętności geodezyjne oraz z języka obcego zawodowego. Dodatkowo uczniowie mogą wziąć udział w kursach prawa jazdy, operatora dronem i operatora wózków widłowych. P
onadto młodzież może rozwijać swoje talenty: recytatorskie, fotograficzne, muzyczne i zainteresowania sportowe. Nasi uczniowie mają osiągnięcia w Olimpiadzie Geodezyjno - Kartograficznej, Logistycznej, Ekologicznej, Języka niemieckiego oraz zawodach sportowych.

BAZA DYDAKTYCZNA

Zespół Szkół dysponuje dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną do realizacji programów nauczania z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych: pracownie informatyczne, laboratorium chemiczne, pracownie zawodowe, instrumentarium geodezyjne, salę gimnastyczną, siłownię, skomputeryzowaną bibliotekę wraz
z multimedialnym centrum czytelniczym. Pozyskiwane środki z funduszy unijnych przyczyniają się do wzbogacenia pomocy naukowych i podnoszenia jakości kształcenia.

Dla uczniów spoza Krakowa istnieje możliwość zakwaterowania w internacie odległym o ok 5 minut drogi od szkoły

DLACZEGO WARTO KSZTAŁCIĆ SIĘ W NASZEJ SZKOLE (wg opinii uczniów)

• Zdobędziesz jeden z trzech atrakcyjnych zawodów dzięki czemu to praca będzie cię szukać a nie na odwrót.
  • Nowoczesne pracownie, specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowana kadra pomogą ci osiągnąć odpowiednie kwalifikacje w zawodzie.
  • Dzięki ciągłemu monitorowaniu szkoły będziesz się czuł w niej bezpiecznie.
  • Indywidualne szafki pozwolą ci ograniczyć ciężar plecaka.
  • Dobra lokalizacja sprawi, że z każdego miejsca w Krakowie jak i okolic bez problemów dojedziesz do szkoły na czas.
  • Ogólnodostępne wi-fi zapewni ci na stały kontakt ze swoimi bliskimi i znajomymi.
  • Przyjazna atmosfera spowoduje, że podczas lekcji nie będziesz czuł stresu i zdenerwowania.
  • Zajęcia pozalekcyjne oraz imprezy tematyczne rozwiną twoje zainteresowania i zdolności artystyczne i sportowe.
  • Majowe praktyki zawodowe oderwą cię na miesiąc od szkolnej ławki.

Dim lights