Bezpłatne webinaria online 'Wiedza w punkt”

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała dla uczniów ostatnich klas cykl bezpłatnych webinariów online "Wiedza w punkt", omawiający zagadnienia dotyczące poszukiwania pierwszej pracy, rozwoju ścieżki zawodowej oraz działań na rynku pracy.

Drodzy Uczniowie,

Obserwując trendy i zmiany na rynku pracy, aktywnie wspierając programy rozwojowe dla młodzieży i przedsiębiorców mi.in. Festiwal Zawodów w Małopolsce, wiemy, że zdecydowana większość uczniów, swoje pierwsze kroki na rynku pracy stawia już po ukończeniu szkoły średniej. Poszukiwanie zatrudnienia, pierwsze rozmowy rekrutacyjne mogą stresować. Mogą, ale nie muszą!

Właśnie w tym celu przygotowaliśmy dedykowane uczniom wsparcie. Program, dla tych, którzy lubią i chcą czuć się pewnie, ale też program, dla tych, którym potrzebne jest merytoryczne wsparcie, wiatr w żagle.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na cykl bezpłatnych webinariów HR „Wiedza
w punkt”, omawiający zagadnienia dotyczące rozwoju ścieżki zawodowej oraz rynku pracy. Cykl zawiera 15 webinariów. Zainteresowani mogą skorzystać z całego cyklu, ale jest również możliwość wyboru najbardziej interesujących tematów.

Podczas webinariów dowiecie się m.in.:

• Jak określić aktualny status zawodowy i dalsze perspektywy,
  • Jakie są perspektywy zmian na rynku pracy i kluczowe kompetencje oraz oczekiwania pracodawców,
  • Jak określić swoje oczekiwania zawodowe oraz wykorzystanie silnych stron w budowaniu pozycji zawodowej,
  • Jakie są o zasady pisania przekonującego CV,
  • Co zrobić, by wyróżnić się w liście motywacyjnym,
  • Czego absolutnie nie robić podczas rozmowy rekrutacyjnej (najczęściej występujące błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej),
  • Jak nie dać się tremie, przygotować się na ewentualne trudności podczas rozmowy kwalifikacyjnej,
  • Jak zdobyć serce rekrutera,
  • Co zrobić, by dobrze się przedstawić i „wejść w zespół”,
  • Jak być w pracy asertywnym i jak wyznaczać zdrowe granic.

Webinaria odbędą się w formie online (za pośrednictwem platformy Zoom), będą trwać
40 minut. Do zarejestrowanych uczestników zostaną wysłane linki do spotkania.

Informacje nt. bezpłatnych webinariów HR: https://www.marr.pl/news/szkolenia-kompaktowe-cykl-pod-nazwa-wiedza-w-punkt/