Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Współpraca z IKEA

W dniu 24 maja 2013 r. zostało podpisane porozumienie między naszą szkołą a firmą IKEA Retail w Krakowie w sprawie realizacji wspólnych projektów.
Nasi uczniowie w zawodzie technik logistyk będą mieli możliwość zapoznania się z logistyką w IKEA i odbywania praktyk zawodowych w firmie. Otrzymają specjalistyczne materiały dotyczące wiedzy zawodowej, wezmą udział  w szkoleniach między innymi: w zakresie BHP, z Safety & Security, INTRO. Planowana jest również organizacja wizyt zawodoznawczych, w ramach których zapoznają się z organizacją i stanowiskami pracy w IKEA.

Współpraca w zakresie zadań edukacyjnych i wspólnych projektów pozwoli naszym uczniom na lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy.

Życzymy powodzenia.

Współpraca z Zakładem Naukowo – Badawczym Eco

Dnia 23.05.2013 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy szkołą a Zakładem Naukowo – Badawczym Eco. Współpraca obejmuje następujące obszary:

  • Udostępnianie do realizacji programu nauczania w zawodzie: technik ochrony środowiska badań związanych z parametrami środowiska,
  • Prowadzenie wspólnych zajęć dydaktycznych i warsztatów związanych z pokazem aparatury kontrolno – pomiarowej,
  • Współpraca w ramach organizowania prelekcji, wykładów, szkoleń lub pokazów,
  • Realizacja wspólnych projektów w zakresie ochrony środowiska.

W wyniku współpracy uczniowie poznają nowoczesną aparaturę laboratoryjną do badania wskaźników jakości wody, ścieków oraz praktyczne rozwiązania techniczne związane z pomiarami zanieczyszczeń powietrza.

                          

Praktyki w Niemczech

W dniach 17.10.2013 - 14.11.2013 uczniowie z klasy 3 kształcący się w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik ochrony środowiska odbywali w Lipsku staż w formie praktyk zawodowych. Praktyki realizowane były ramach projektu pt: "Nowe kierunki specjalizacji zawodowej techników budownictwa". Dzięki wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" młodzież mogła wykonywać określone prace związane z kształceniem w zawodzie. Zatrudnieni byli w Leipzig Seen GmbH, Forssbohm&Sohne GmbH STADION, Kommunaler Eigenbetrieb/ZOO, gdzie zajmowali się m.in. porządkowaniem i rekultywacją terenów zielonych, renowacją domków letniskowych, modernizacją instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych.
Ponadto mieli możliwość poznania miasta oraz odwiedzenia najbardziej interesujących miejsc Lipska. Zobaczyli m.in. Stadion Lipzig ARENA gdzie kibicowali podczas meczu piłki nożnej RB Lipsk - Borusia Dortmund. Zwiedzili Leipziger ZOO, muzeum STAZI, muzeum historii Lipska, hale wystawowe targów w Lipsku. Podziwiali panoramę miasta z platformy widokowej Panoramahaus oraz odbyli wycieczkę łodzią kanałami rzeki Weisse Elster. Byli obecni na uroczystościach związanych z 200 rocznicą heroicznej śmierci naczelnego dowódcy księcia Józefa Poniatowskiego. Zorganizowaną mieli również wycieczkę do Drezna gdzie podziwiali piękną architekturę miasta.
Na koniec praktyk każdy uczestnik otrzymał certyfikat wręczony podczas uroczystości w Europa-Haus Leipzig przez dyrektora szkoły Panią Lucynę Łukańską oraz dyrektora CKP Pana Marka Filipczyka

Opiekunami młodzieży były Pani Tatjana Sowa oraz Pani Ewa Szydło.

Relacja z pobytu "Dzień po dniu"





Uczniowskie praktyki w Niemczech.

W ramach współpracy z CKP zorganizowane zostaną praktyki w Lipsku dla 4 szkół krakowskich, w tym dla uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej. Projekt „Nowe kierunki specjalizacji zawodowej techników” realizowany jest w ramach „Projektów mobilności” Leonardo da Vinci finansowanych przez Unię Europejską. Projekt CKP powstał przy współpracy z Stowarzyszeniem Dom Europejski w Lipsku oraz firmą Forßbohm & Söhne Bauunternehmen GmbH. W praktykach wezmą udział uczniowie technikum w zawodach: technik inżynierii środowiska i melioracji i technik ochrony środowiska. Planowany termin pobytu: 17.10.2013 – 15.11.2013. Uczestnicy projektu wykonywać będą pracę stażową w podgrupach (2 - 4 osobowych) w kilku inwestycjach. Zostaną zakwaterowani w hotelu w Lipsku, będą mieć zapewnione wyżywienie w formie śniadania i obiadokolacji i ubezpieczenie.

Po egzaminach uzyskają certyfikaty niemieckich firm o ukończeniu stażu oraz dokumenty „Europass Mobility”. Uczestnikom projektu życzymy nowych przygód zawodowych.


alt

Współpraca z firmą grupy Trimsat

W dniu 22 kwietnia 2013 r zostało podpisane przez szkołę porozumienie z firmą Trimtech sp. z o.o. wchodzącej w skład Grupy Trimsat (Trimtech, Geotronics Polska, Profigeo) w zakresie realizacji wspólnych projektów i wymiany informacji. Firma Trimtech udostępni uczniom najnowszy sprzęt i oprogramowanie stosowane w nowoczesnych firmach geodezyjnych i drogowych w Polsce i zagranicą. Specjaliści poprowadzą dla uczniów naszej szkoły zajęcia  dydaktyczne i warsztaty. Zostaną realizowane wspólne konferencje, seminaria, szkolenia i pokazy sprzętu.

                                                 


Porozumienie

W dniu 22 marca 2013 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy naszą szkołą a Społeczną Akademią Nauk. W wyniku porozumienia szkoła będzie wspierana w zakresie:

  • Umożliwienia uczestniczenia nieodpłatnie w programach oferowanych przez uczelnię (imprezy, targi, wystawy, wykłady gościnne, w ramach programu "Spotkania z Wiedzą").
  • Uczelnia zobowiązuje się nieodpłatnie dostarczyć dla maturzystów teczki do przechowywania świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
  • Społeczna Akademia Nauk nieodpłatnie dostarczy do szkoły wodę mineralną dla maturzystów na tydzień przed egzaminem dojrzałości.
  • Nieodpłatnego Kursu Maturalnego z Matematyki na platformie e-learningowej Społecznej Akademii Nauk (dla chętnych, warunkiem jest wypełnienie ankiety przez ucznia)

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.