Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Współpraca z Leroy Merlin

W dniu 24.04.2014 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej z firmą Leroy Merlin, które dotyczy wymiany informacji oraz wspólnych projektów w zakresie edukacji uczniów w zawodzie technik logistyk. W ramach współpracy uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe w firmie Leroy Merlin oraz uczestniczyć w szkoleniach i wizytach zawodoznawczych. W ten sposób uzupełnią swoje wykształcenie o praktyczne umiejętności logistyczne wykorzystywane w międzynarodowych korporacjach.

WIELKA LEKCJA INŻYNIERII ŚRODOWISKA

W dniu 18.02.2014 roku klasy maturalne naszej szkoły wzięły udział w „Wielkiej Lekcji Inżynierii Środowiska i Geodezji” zorganizowanej po raz kolejny przez władze Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Podczas spotkania oprócz wysłuchania prelekcji młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia na wydziale, zasadami rekrutacji oraz wzięcia udziału w konkursie

Pierwszy wykład wygłoszony przez prof. dr hab.inż. Janusza Miczyńskiego: "Kraków – najbardziej zanieczyszczone powietrze w Polsce" dotyczył m.in. źródeł powstawania zanieczyszczenia powietrza w Krakowie oraz skutków jakie zbyt duże stężenie pyłów może spowodować w organizmie człowieka.

Kolejne wystąpienie obejmowało tematykę związaną z wodami termalnymi i źródłami mineralnymi w Polsce: Prelekcję zatytułowaną „Wody podziemne kuli ziemskiej” wygłosił dr hab.inż. Stefan Satora prof. UR

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wystąpienie dr inż. Zbigniewa Siejki pt "Współczesne metody pozycjonowania satelitarnego i nawigacji obiektów”, w którym został przedstawiony temat związany z globalnymi systemami GPS (systemu Glonass, Galiteo,Compass i Europos).

W przerwach między wykładami młodzież miała okazję obejrzeć pokaz fotografii o tematyce przyrodniczej. No koniec „Wielkiej Lekcji” został zorganizowany konkurs sprawdzający wiedzę zdobytą przez uczestników. Najlepszą słuchaczką „Lekcji” okazała się Sylwia Gębala z klasy 4 oś, która z rąk Dziekana WIŚiG prof.dr hab.inż. Krzysztofa Ostrowskiego odebrała nagrodę był to turystyczny plecak – Gratulujemy

Standaryzacja R.23

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przetestowania zadań etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji. Młodzież zmierzyła się z przykładowymi pytaniami dotyczącymi kwalifikacji R.23 – „Organizacja i prowadzenie robót związanych z budową obiektów inżynierii środowiska”. Podobnie jak poprzednio uczniowie rozwiązywali zadania przy pomocy komputerów. Po wejściu do sali, otrzymali kody i hasła potrzebne do zalogowania się w specjalnym serwisie egzaminacyjnym CKE. Po potwierdzeniu rozpoczęcia egzaminu, każdy indywidualnie mógł przystąpić do udzielania odpowiedzi na wyświetlane kolejno pytania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na rozwiązanie 40 zadań przewidziane jest 60 minut. Po tym czasie, dostęp do serwisu zostaje zablokowany. Atutem tej formy przeprowadzenia egzaminu jest m.in. natychmiastowe uzyskanie wyniku, jaki uczeń otrzymuje po udzieleniu wszystkich odpowiedzi. Efekty pracy uczniów okazały się zadawalające.
Koordynatorem wszystkich prac związanych z przeprowadzeniem standaryzacji był wicedyrektor Piotr Wydrzyński.

Standaryzacja egzaminu była możliwa dzięki współpracy szkoły z OKE Wrocław i została przygotowana w ramach projektu „Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe” realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

24 październik 2013



Porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich

Od lat Stowarzyszenie Geodetów Polskich -  Oddział w Krakowie w różny sposób wspierało uzdolnionych uczniów naszej szkoły w zawodzie technik geodeta.

Dnia 22. 10. 2013 r. zostało podpisane  oficjalne Porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Geodetów Polskich, reprezentowanym przez Panią Elżbietę Biel – Prezesa  Stowarzyszenia a Zespołem Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej, reprezentowanym przez Panią Lucynę Łukańską – Dyrektora Zespołu Szkół.

Współpraca będzie realizowana w następujących obszarach:

  • przeprowadzanie szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zespole Szkół,
  • uczestnictwo nauczycieli przedmiotów geodezyjnych w szkoleniach związanych z geodezją i kartografią organizowanych przez Stowarzyszenie,
  • uczestnictwo nauczycieli i uczniów w pokazach nowoczesnego sprzętu geodezyjnego,
  • dofinansowanie nagród dla uczniów z osiągnięciami w konkursach i Rajdzie Geodetów,
  • promocja Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej między innymi w czasopiśmie „Przegląd Geodezyjny”

Stowarzyszenie Geodetów Polskich chętnie angażuje się w edukację geodezyjną i już przeznaczyło fundusze na nagrody dla 3 zwycięzców etapu szkolnego Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, który odbędzie się  24-25.10.2013 r.

Geodetom życzymy powodzenia!

Spotkanie z Prodziekanami Uniwersytetu Rolniczego

W ramach współpracy naszej szkoły z uczelnią,  dnia 22.10.2013 r. odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielami  Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, które współorganizowali Pan dr inż. Włodzimierz Miernik z Katedry Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej i Pani mgr inż. Agata Czajowska – absolwentka Uniwersytetu, nauczycielka naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział Panowie: dr hab. inż. Leszek Książek prodziekan ds. Ogólnych i Studiów Niestacjonarnych,  na kierunkach „Inżynieria Środowiska”, „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna” i absolwent naszej szkoły -  dr hab. inż. Andrzej Kwinta prodziekan ds. Ogólnych i Studiów Stacjonarnych,  na kierunkach „Inżynieria Środowiska”, „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna”, którzy przedstawili system kształcenia studentów na kierunkach: Inżynieria Środowiska, Inżynieria i Gospodarka Wodna, Geodezja i Kartografia, Gospodarka Przestrzenna. Zapoznali uczniów z zasadami naboru kandydatów, wykładanymi przedmiotami, ćwiczeniami terenowymi i praktykami wakacyjnymi, zaprezentowali laboratoria katedralne i wydziałowe, instrumentarium geodezyjne, narzędzia inżynierskie i pracownie komputerowe.

Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego został wpisany na listę Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich (FEANI), tym samym kształcenie na Wydziale zostało uznane za adekwatne do standardów studiów inżynierskich, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, a dyplomy, bez konieczności nostryfikacji, uprawniają absolwentów do ubiegania się o tytuł inżyniera europejskiego (EUR ING).

Jeżeli chcesz zostać studentem Uniwersytetu, musisz sprostać wymaganiom stawianym na egzaminie maturalnym. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wysokich wyników!

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.