Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Nasza szkoła jako partner Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) przygotowała i przeprowadziła w dniach 16 - 20.11.2015 roku 15 wydarzeń, w których łącznie wzięło udział 457 uczniów.

http://tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/partnerzy

W szkolnej edukacji przedsiębiorczość to nie tylko wiedza, ale głównie kształtowanie postaw przedsiębiorczych, nabywanie umiejętności wykorzystywania nadarzających się okazji. Wiedzę możemy znaleźć w książkach, ale rozumienie płynie z doświadczenia, dlatego zaprosiliśmy praktyków, świetnych organizatorów i właścicieli firm, ludzi, którzy ze swoich pasji stworzyli pomysły na biznes.

Naszymi gośćmi byli w tym roku:

Katarzyna Bolek - psycholog, Firma Actavis

Bartłomiej Świstak Piotrowski – Prezes Fundacji Kraków Miastem Startupów, Lider w TEAM Kraków

Andrzej Sobczyk – właściciel największej religijnej księgarni internetowej www.Gloria24.pl, fundator Fundacji „Jeden z Nas”

Anna Mardyła - Inspektor Działu Spraw Wierzycielskich Urząd Skarbowy Kraków- Stare Miasto

Oraz nasi absolwenci:

Witold Tomasz - psycholog, wykładowca Akademii Polonijnej w Częstochowie

Paweł Klóska – archeolog, student UJ, pracownik Muzeum Żup Krakowskich

Jakub Hab - finalista programu Korba dla osób kreatywnych, student UE, przedsiębiorca

Sebastian Kosoń - właściciel firmy Black Tree Studio

Agnieszka Czepiec-Kołodziejczyk – wokalistka, menadżer zarządzania zasobami ludzkimi

Michał Kruczek – student UR, pracownik firmy geodezyjnej, uczestnik maratonów

Tegoroczne spotkania w ramach ŚTP były pełne profesjonalizmu, kreatywności i inspiracji do podejmowania nowych projektów z uwzględnieniem najnowszych trendów w gospodarce rynkowej.

Staramy uczyć się od najlepszych! Serdecznie dziękujemy gościom i uczestnikom za udział i zaangażowanie w promowaniu postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz wszystkim, którzy wspierali organizację Święta Przedsiębiorczości w naszej szkole.

Szkolny koordynator ŚTP nauczyciel przedsiębiorczości, doradca zawodowy Dorota Skiba

Przedstawiciele UR prezentują kierunki kształcenia

W ramach współpracy z Uniwersytetem Rolniczym im.Hugona Kołlątaja w Krakowie w dniu 24.11.2015 r.przedstawiciele uczelni dr hab.inż. Leszek Książek Prodziekan ds.Studiów Stacjonarnych na Kierunku Architektury Krajobrazu i Studiów Niestacjonarnych oraz Spraw Ogólnych oraz dr inż.Włodzimierz Miernik z Katedry Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej przedstawili ofertę dydaktyczną Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji (zasady punktacji, wymagane przedmioty) oraz działalność społeczności Samorządu Studentów. W prezentacji oferty uczelni udział wzięli uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Młodzież wykazała duże zainteresowanie, zadawała pytania odnośnie rekrutacji i możliwości uzyskania pracy po ukończeniu studiów oraz dalszej kariery zawodowej.
Dało się odczuć że, uczniowie zostali zainspirowani do dalszego kształcenia.


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej w Krakowie.
W dniu 10.11.2015 roku uczniowie klas 3 log , 3ga , 3 gb wzięli udział w uroczystych obchodach związanych ze Świętem Niepodległości w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej w Krakowie. Uroczystość miała podniosły charakter a uczniowie byli dumni, że mogli uczestniczyć w Obchodach Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Jednostce Wojskowej z którą szkoła w tym roku nawiązała współpracę.
W trakcie uroczystego spotkania komendant Bazy płk Eugeniusz Orzechowski przybliżył historię Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, wręczył odznaczenia państwowe i resortowe oraz listy gratulacyjne i odznaki pamiątkowe wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom Bazy.Komendant Bazy podziękował uczniom oraz ich opiekunom za udział w spotkaniu , życzył również dużo radości z obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Dla uczniów naszej szkoły była to kolejna lekcja patriotyzmu powiązana z kultywowaniem tradycji obchodzenia ważnych rocznic. Było to duże przeżycie budujące bogatą więź z naszym polskim narodem.
W uroczystości wzięli również udział nauczyciele - opiekunowie uczniów :
vice - dyr szkoły Jolanta Cudek oraz nauczyciele: Lucyna Marek, Katarzyna Radziemińska, Piotr Pawłowski


Porozumienie o współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Dnia 10.11.2015 r. zostało podpisane Porozumienie o współpracy przez Panią Lucynę Łukańską – Dyrektora Zespołu Szkół i Panią Joannę Domańską – Zastępcę Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego ds. Gospodarki i Innowacji Województwa Małopolskiego. Porozumienie ma na uwadze zachęcenie młodych ludzi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także promowanie i wspieranie przedsiębiorczości, jako podstawowego czynnika rozwoju gospodarczego, a tym samym realizację zapisów Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011 – 2020. Współpraca ma na celu organizację i realizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce.


Zajęcia w Straży Pożarnej
23 października 2015 r. uczniowie z klas pierwszych, przynależący do Ochotniczych Straży Pożarnych, wzięli udział w zajęciach z ochrony przeciwpożarowej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3, która specjalizuje się w ratownictwie wysokościowym. Dużym zainteresowaniem naszych Strażaków cieszyły się samochody i specjalistyczne wyposażenie ratownicze JRG Nr 3, do których należą m.in.: SCH Bronto – jeden z najwyższych tzw. podnośników hydraulicznych w Polsce oraz Iveco Stralis GBAM (cysterna mieszcząca 25000 litrów), który dysponowany jest do bardzo dużych pożarów jako zaopatrzenie wodne.
Dzięki uprzejmości prowadzącego poznaliśmy pracę dyspozytora w punkcie alarmowania (dyspozytorni), obserwowaliśmy próbny alarm w Jednostce oraz poznaliśmy miejsce ćwiczeń ratowników wysokościowych (zlokalizowane w wieży ćwiczeń).
Były to już drugie zajęcia dla Strażaków z ZSGD i GW w tym roku szkolnym. We wrześniu uczestniczyliśmy w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej w Zajezdni Tramwajowej-Podgórze, zorganizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Opiekunem grup była p. Lucyna Sobczyk.



Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.