Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

VII Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

W dniu 18.11.2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym szkolnym etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny. Olimpiada realizuje wyrażone przez Senat Uniwersytetu Gdańskiego idee humanizmu w postaci ogólnoludzkiego prawa do zdobywania wiedzy, rozwijania własnych zainteresowań naukowych oraz przygotowania się do wykonywania pracy zawodowej, w szacunku dla prawdy i sumienności oraz w atmosferze wzajemnej życzliwości, kontynuując tradycje transportowe byłego Wydziału Transportu oraz w oparciu o aktualny potencjał naukowo-dydaktyczny w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego stawia sobie następujące cele organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej:

-zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,

-upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

-poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

Olimpiada WSL należy do elitarnej grupy turniejów logistycznych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zzzw ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego. Zwolnienie finalistów obowiązuje do zakończenia roku szkolnego 2026/27.

Do pierwszego etapu zgłosiło się 54 uczniów Naszej szkoły z klas logistycznych. Za uczestników zawodów trzymamy kciuki i życzymy awansu do kolejnego etapu!

SR


W dniu 3 listopada 2022 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Wielki Test Wiedzy o Klimacie

Czego dotyczy protokół montrealski, na jakim poziomie Europejski Zielony Ład zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych do 2030 r.? , o czym mówi denializm klimatyczny? Na takie i 57 innych pytań odpowiadało w czwartek ponad pięciuset uczestników i uczestniczek Wielkiego Testu Wiedzy o Klimacie, który odbył się jednocześnie w pięciu miastach: Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Opolu.

W Krakowie do testu przystąpiło 120 uczniów szkół średnich. Na zakreślenie właściwych odpowiedzi mieli godzinę.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kierunku ochrony środowiska pod opieką Ewy Szydło. Byli to: Klaudia Grodecka i Damian Sekuła z  kl. 4so, Amelia Paszyńska i Zofia Studnicka z kl. 3lo, Bartłomiej Giza z kl. 2o i Trzos Gustaw z kl.1o.

Krakowscy uczniowie zdali Wielki Test celująco.

Najlepiej z testem poradziła sobie uczennica z XIII LO. Poprawnie odpowiedziała na 54 pytania.

Ewa Całus, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. edukacji klimatycznej mówiła do młodych ludzi, że wiedza o klimacie jest niezwykle ważna, to wiedza przyszłości. Wkrótce okaże się kluczowa. Będą powstawać nowe zawody, będą potrzebne zupełnie nowe kompetencje.

Uczestnicy testu w oczekiwaniu na wyniki mogli wysłuchać wykładu dr hab. Doroty Matuszko z Zakładu Klimatologii UJ zatytułowanego „Współczesne ocieplenie – antropocen".

To była bardzo interesująca i pouczająca lekcja.

Etap Szkolny XLV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

W dniach 27 - 28.10.2022r. odbył się w naszej szkole Etap Szkolny XLV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej organizowanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Udział wzięło 11 uczniów z klasy 4g i 4SG. W Etapie Szkolnym uczniowie rozwiązywali zadania testowe (80 pytań), 4 zadania tekstowe oraz sprawdzane były ich umiejętności praktyczne.

Olimpiada WGiK należy do elitarnej grupy turniejów geodezyjnych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zzzw ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego. Zwolnienie finalistów obowiązuje do zakończenia roku szkolnego 2026/27.

Gratulujemy wyników i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Pierwszy etap XII edycji Olimpiady Logistycznej MWSLiT za nami…

W dniu 27.10.2022r. uczniowie Narutowicza wzięli udział w pierwszym etapie XII edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do pierwszego etapu zakwalifikowało się 35 uczniów z klas: 3la, 4la, 4lb, 4SLA oraz 4 SLB.

Patronat merytoryczny nad Olimpiadą Logistyczną sprawuje: The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK) – Polska: organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży TSL, której celem jest propagowanie, wspieranie wiedzy, nauki o logistyce i transporcie. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru logistyki, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w zawodzie logistyka.

Olimpiada MWSLiT należy do elitarnej grupy turniejów logistycznych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zzzw ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego. Zwolnienie finalistów obowiązuje do zakończenia roku szkolnego 2026/27.

Uczestnikom olimpiady życzymy powodzenia i trzymamy kciuki :)

AKTUALIZACJA z 7.11.2022r.

Do drugiego etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie z Naszej szkoły w składzie:

Dawid Skotniczny

Arian Hajto

Huberrt Kumański

Oskar Łapczyński

Jakub Skórzak

Grzegorz Wincencik

GRATULUJEMY !!!

SR

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

29 września 2022 w wielu szkołach w Polsce odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodłegłościowego „Po polsku o historii”.

W Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej Uczniowie mieli możność po raz pierwszy spróbować swych sił w tym Konkursie. Pisząc Dyktando, mogli przekonać się, czy ortografia jest Ich konikiem, czy raczej obszarem do dalszego rozwoju.

Odważnych wśród Pierwszoklasistów, do których przede wszystkim szkolna Koordynator, nauczycielka języka polskiego, Bogumiła Glanowska skierowała zaproszenie, znalazło się troje, po jednym z klas: I bg, I lc i I o. W ostatniej chwili do Kornelii, Kacpra i Mateusza dołączył Sebastian (I o), któremu należą się szczególne brawa za odwagę, bowiem, jak sam mówi, z ortografią nie jest Mu po drodze.

Czwórka tegorocznych Śmiałków zmagała się z tekstem o polskiej kolei. Dyktando, jak przystało na tego rodzaju sprawdzian, było nie tylko najeżone trudnościami ortograficznymi, ale też zawierało szereg interesujących informacji historycznych o rozwoju kolejnictwa na ziemiach polskich, a także o roli, jaką odegrali w kolejarze w dziejach naszego państwa w okresie międzywojnia.

Niezależnie od tego, czy nasza Czwórka Wspaniałych, której gratulujemy odwagi, dostanie się do wojewódzkiego etapu Dyktanda, czy też tak się nie stanie, z samego udziału naszych Uczniów w przedsięwzięciu jesteśmy bardzo dumni. Mamy nadzieję, że za Ich przykładem w kolejnych latach pójdą inni, najważniejsze bowiem jest chcieć się rozwijać, chociażby poznając meandry rodzimego języka i jego ortografii. Dodatkowym bonusem jest w tym przypadku poszerzenie świadomości historycznej – a historia, jak wiadomo, jest nauczycielką życia.

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.